LedgerX i T3 do opracowania wskaźnika zmienności Bitcoinów (BitVol)

Bitcoin to niestabilna bestia. Wystarczy spojrzeć wstecz, kiedy został wypuszczony na rynek, aby zobaczyć, że handluje się nim za mniej niż dolara. Jedenaście lat później i handluje po nieco ponad 9000 dolarów. W krótkim czasie na otwartym rynku, został poddany ogromnym wahaniom cen. LedgerX i T3 są partnerami w celu stworzenia narzędzia BitVol, które pozwoli klientom LedgerX lepiej śledzić te wahania i (miejmy nadzieję) czerpać z nich zyski.

Brzmi znajomo

Śledzenie zmienności nie jest nową koncepcją. VIX obecnie mierzy zmienność na rynku akcji poprzez śledzenie kosztu ubezpieczenia kontraktów terminowych. Im wyższy jest koszt ubezpieczenia, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wystąpią wahania cen.

Crypto ma swój odpowiednik w indeksie Fear/Greed Index. Ten internetowy widget agreguje kilka punktów danych, w tym wypłaty, dynamikę rynku, media społecznościowe, itp.

Co jest innego?

LedgerX nie ujawnił, jakie metryki przyjmie przy tworzeniu BitVol, ani ich kryptokurrency VIX. Ale prezes Zach Dexter obiecuje, że wskaźnik będzie solidny, czerpiąc z wielu źródeł. W wywiadzie dla The Block stwierdził: „Im więcej danych możemy dodać, tym wyższą jakość indeksu możemy wyświetlić“.

Co więcej, utworzenie BitVolu pozwoliłoby na zbudowanie z niego innych produktów finansowych, podobnych do VIX-u giełdowego. Wzrost zmienności oznacza więcej możliwości zarobienia lub utraty dużych kwot pieniędzy. Według Wall St Journal, to zwiększone zainteresowanie jest widoczne w tym, że ponad 1 bilion dolarów został zainwestowany w instrumenty pochodne VIX od początku roku.

Dyrektor generalny T3, Simon Ho, jest podobnie byczy w swoim nadchodzącym tworzeniu. „Wprowadzenie indeksu BitVol oznacza, że inwestorzy mają teraz większą widoczność na temat zmienności na rynku Bitcoinów i w rezultacie będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje handlowe.

Więc co?

Podczas gdy BitVol może nie mieć serca wyścigowego dla codziennego konsumenta, wskazuje to na dojrzewanie rynku kryptońskiego. Ponieważ Bitcoin staje się bardziej zakorzeniony w świecie finansowym, przypomina bardziej tradycyjne produkty finansowe. Przed rokiem 2018 waluty krypto mogły być kupowane i sprzedawane tylko na giełdach. Obecnie tysiące krypto walut można handlować na depozycie zabezpieczającym, skróconym na rynkach kontraktów terminowych, wykorzystywanym jako zabezpieczenie kredytów, a także zarabiać jako nagrody w zdecentralizowanym finansowaniu.

Przez lata syrena wzywająca do kryptorealizacji była „Institutional Investors“. Jednak ci bardziej wyrafinowani inwestorzy zmieniają krajobraz, aby lepiej dopasować się do oferty giełdowej.

Nadążanie za tymi zmianami jest poza zasięgiem większości inwestorów kryptońskich. Jednak ci, którzy to robią, będą mieli znaczącą przewagę, jeśli chodzi o handel.